Kde je najvýhodnejšia pôžička na čokoľvek?

Alexas_Fotos / Pixabay

Bezúčelový spotrebný alebo tiež pôžička na čokoľvek je na pôžičkovom trhu bez debaty najžiadanejším typom úveru. V súčasnosti je pôžička na čokoľvek dostupná prakticky u každej nebankovej a bankovej spoločnosti, ktorá aktívne na našom trhu pôsobí. Ako a za akých podmienok môžete pôžičku na čokoľvek vlastne získať?

Pôžička na čokoľvek je najvýhodnejšie z banky

Bankové typy pôžičiek sú na trhu v porovnaní s tými nebankovými vo všeobecnosti výhodnejšie. V súčasnosti pôžička na čokoľvek v banke je podstatne dostupnejšie ako tomu v minulosti, čím dochádza k pomerne zaujímavému stavu, keď niektoré banky sú ochotné poskytovať svoje produkty i v istom slova zmysle neovereným klientom, ktorí napríklad v niektorých bankách pri žiadosti o pôžičku už dnes nemusia dokladovať svoj príjem. Týka sa to napríklad Poštovej banky, kde vám k žiadosti postačí len občiansky preukaz a to napriek tomu, že maximálna výška pôžičky je u Poštovej banky až 30 000 EUR. Pôžička na čokoľvek bez dokladovania príjmu je však dostupná napríklad i vo forme online úveru a to v Slovenskej sporiteľni, ktorá ju poskytuje až do výšky 6 000 EUR i neklientom banky.

Štandardná pôžička na čokoľvek z banky, medzi ktorú môžeme zaradiť i tú bez dokladovania príjmu je dostupná výhradne klientom, ktorí majú aspoň 18 rokov, trvalý pobyt v SR, stály mesačný príjem a čistý register dlžníkov.

Tipy na pôžičku:  Dostupný úver na byt

Pôžička na čokoľvek je najdostupnejšia v nebankových subjektoch

Nebankové subjekty rovnako ako tie bankové poskytujú pôžičku na čokoľvek i bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou. V prípade niektorých nebankoviek však ide i o tzv. rizikové typy pôžičiek, ktoré sú určené prevažne klientov, ktorých so svojou žiadosťou z istých dôvodov odmietnu banky a iné nebankové subjekty. Jedná sa napríklad o tzv. pôžičky na čokoľvek bez overenia registra, tzv. pôžičky pre nezamestnaných, ale i všeobecne krátkodobé fínske typy pôžičiek. Tie sú dostupné prevažne v nebankových subjektoch ako je Pôžičkomat alebo Ferratum, ktoré sú známe tým, že poskytujú pôžičky prakticky na počkanie a to aj bez nejakého dôkladnejšieho overenia bonity klienta.

Na trhu však operujú i nebankové subjekty, ktoré sa zameriavajú na podobnú klientelu akú majú banky. S tým súvisí i ponuka a vôbec podmienky na získanie takého typ pôžičky. Pôžička na čokoľvek je u takýchto subjektov dostupná do výšky až niekoľko desiatok tisíc eur, bez nutnosti ručenia a za relatívne podobných podmienok ako u bankových subjektov. Ide prevažne o veľké nebankové subjekty ako je Cetelem, Home Credit, Quatro alebo Triangel.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *