Kde môžete získať úver bez založenia nehnuteľnosti

PublicDomainPictures / Pixabay

Požičať si niekoľko tisíc, či desiatok tisíc bez toho, aby ste boli nútený vlastniť nehnuteľnosť nie je tak nereálne ako sa to môže na prvý pohľad zdať. K oprave bytu alebo domu, na ktorú potrebujete finančné prostriedky, tak nutne nepotrebujete ručiť vašou nehnuteľnosťou a ani treťou osobou, čo do značnej miery odbúrava množstvo starostí a papierovaní. Najvyšší a hlavne najvýhodnejší úver bez založenia nehnuteľnosti môžete získať predovšetkým v niektorej z bánk, ktorých je na Slovensku v súčasnosti hneď niekoľko.

Úver bez založenia nehnuteľnosti môžete žiadať v niektorej z bánk

Najvyšší a hlavne najvýhodnejší úver bez založenia nehnuteľnosti môžete získať predovšetkým v niektorej z bánk, ktorých je na Slovensku v súčasnosti hneď niekoľko. To zaručuje klientovi dostatočne pestrý výber, vďaka čomu si môže efektívne vyselektovať na mieru šitý finančný produkt, ktorý bude vyhovovať presne jeho požiadavkám. V prípade úveru bez založenia nehnuteľnosti môžete vychádzať z výšky RPMN, ktorá zohľadňuje mimo výšky úrokovej sadzby i iné poplatky súvisiace s poskytnutím pôžičky a podobne.

V súčasnosti na našom trhu pôsobia i banky, ktoré poskytujú úver bez založenia nehnuteľnosti prostredníctvom internetu. Ide o internetové banky Zuno a mBank, ktoré poskytujú úvery bez ručenia do výšky 20 000 €, respektíve 24 000 eur s maximálnou lehotou splatnosti 72 mesiacov v prípade Zuno banky a 84 mesiacov v prípade mBank.

Okrem nich online úver bez založenia nehnuteľnosti poskytuje do výšky 5 000 € aj VUB banka, kde je však na rozdiel od prvých dvoch bánk spoplatnené vedenie účtu. Mimo nich však môžete využiť klasické formy úverov z bánk ako je Poštová banka, ktorá poskytuje úvery do výšky až 30 000 € s lehotou splatnosti až 8 rokov, ďalej v ČSOB, Tatra banke alebo v ktorejkoľvek inej bankovej spoločnosti. Nezabúdajte však na fakt, že v každej jednej z bánk od vás budú vyžadovať mimo dostatočne vysokého a stáleho mesačného príjmu aj čistý register dlžníkov.

Tipy na pôžičku:  Najvýhodnejšia hypotéka pre mladých - kde môžete o ňu požiadať?

Úver bez založenia nehnuteľnosti je dostupnejší v nebankových subjektoch

V prípade, ak pracujete na dohodu, máte malý príjem, prípadne máte zápis v registri dlžníkov, akákoľvek banková spoločnosť vás s najväčšou pravdepodobnosťou odmietne. Z toho dôvodu sa pochopiteľne väčšia takýchto klientov obracia na niektorú z nebankových spoločností, ktorých je na Slovensko skutočne veľa. Tie totiž klientom ponúkajú úver bez založenia nehnuteľnosti i v prípade, ak majú zápis v registri dlžníkoch, prípadne nespĺňajú iné podmienky, ktoré vyžadujú bankové subjekty k udeleniu úveru. Najčastejšie úver bez založenia nehnuteľnosti klienti žiadajú vo väčších nebankových subjektoch ako je Cetelem, Home Credit alebo Quatro, ktoré poskytujú tento produkt za podobných podmienok ako väčšina bánk.

Výhody úveru bez založenia nehnuteľnosti

  • Dostupné i bez nutnosti ručenia
  • Až do výšky cca 30 000 € 

Nevýhody úveru bez založenia nehnuteľnosti

  • Vyšší úrok a RPMN ako v prípade bezúčelových hypotekárnych úverov

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *