Výhodné pôžičky by mali mať čo najnižší úrok

marc87 / Pixabay

Výhodné pôžičky môžete získať hlavne vtedy, ak si dáte na výbere pôžičke záležať a budete sa mu náležite venovať. Hoci čítame veľké množstvo reklám na super výhodné a skvelé úvery každý jeden si treba najskôr preveriť. Určite venujte každej pôžičke, ktorú si chcete vybaviť určitý čas a riadne preštudujte všetky jej podmienky. Týka sa to síce hlavne pôžičiek, ktoré si idete vziať v nebankových spoločnostiach, no aj pri banke treba byť opatrný a neponáhľať sa.

Dajte si spraviť ponuky z viacerých spoločností na pôžičky, ktoré majú rovnakú výšku sumu, ktorú si chcete požičať, ako aj dobu splatnosti. V ponuke by mal presný počet splátok, ich výška, ale aj všetky poplatky, ktoré s pôžičkou súvisia. Pozor si tiež dávajte aj na zmluvné pokuty, ktoré by ste mohli platiť v prípade, že by ste načas nesplácali pravidelné splátky. Tu môže byť veľký rozdiel v tom, že niektoré banky umožňujú oddialenie platieb bez poplatkov.

Naopak, niektoré spoločnosti dokážu využiť práve takúto nepríjemnú situáciu u platiteľa na zvýšenie jeho platieb. Výhodné pôžičky by mali mať čo najnižší úrok, minimálne poplatky a čo najlepšie podmienky v prípade problémov s platením. Tiež si treba všímať zvýhodnené podmienky pri niektorých konkrétnych úveroch. Napríklad bežný hypotekárny úver v banke má úrok od 3,5 percenta, čo je už samé o sebe zaujímavé číslo, ale môžete platiť ešte menej.

Tipy na pôžičku:  Najvýhodnejšia hypotéka pre mladých - kde môžete o ňu požiadať?

Stačí ak máte menej ako 36 rokov, máte príjem nižší ako 1,3 násobku priemernej mzdy. Ak spĺňate uvedené podmienky, môžete si požiadať o zvýhodnený hypotekárny úver pre mladých ktorý vďaka štátnej podpore môže mať počas prvých piatich rokov splácania znížený úrok až o tri percentá. Čiže miesto 3,5 percenta budete splácať len 0,5 percenta. Výhodné pôžičky sa teda dajú naozaj získať, ale predovšetkým sa o ne musíte postarať vy sami svojou aktivitou.

Aktuálne ponúka spotrebný bezúčelový úver s úrokom už od 7,5% Sberbank banka. O niečo vyšší úrok, od 9,9% majú internetové banky ZUNO aj mBank. Nebankové pôžičky sú v Slovenskej požičovni s úrokom od 7,5%, v HomeCredite od 14,86% a v Ceteleme od 15,09%.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *