Kde môžete žiadať rýchly úver?

cosmix / Pixabay

Potrebujete si rýchlo požičať? Rýchly úver je jedným zo spôsobov ako akútne a jednoducho riešiť finančné suchoty. V súčasnosti je rýchly úver poskytovaný vo forme buď krátkodobého úveru alebo vo forme kontokorentného úveru v banke. Do akej výšky a za akých podmienok je rýchly úver dostupný?

Rýchly úver dostanete i v banke

V prípade, ak si potrebujete rýchlo požičať, môžete sa kedykoľvek obrátiť i na svoju banku. Väčšina bánk totiž na našom trhu poskytuje tzv. kontokorentný úver alebo tiež inak povedané povolené prečerpanie limitu na Vašom účte. To znamená, že banka vám po schválení žiadosti o prečerpaniu umožní ísť do mínusu a to až do takej výšky o akú požiadate. Je nutné však podotknúť, že schválenie o využívanie kontokorentného úveru trvá zväčša niekoľko dní, čo iste nepoteší tých, ktorí o neho nepožiadali a sú práve v situácií, keď si potrebujú požičať, čo najrýchlejšie. Tým zväčša ostáva len možnosť využiť tzv. rýchly úver z niektorej nebankovej spoločnosti.

Rýchly úver vo forme kontokorentného úveru je svojím spôsobom jedinečný, keďže klient platí úrok len za tie dni, keď je v mínuse. Výška úrokovej sadzby je približne 18-20 % p.a. ,čo je dá sa povedať štandardná výška úroku u kreditných kariet a väčšiny nebankových úverov. Dlžná suma, ktorá vznikne práve ako úrok je automaticky sťahovaná bankou vždy ku konci kalendárneho mesiaca. V prípade, ak chcete výšku využitého povoleného prečerpania splatiť, môžete tak spraviť kedykoľvek a to zväčša bez akéhokoľvek poplatku. Tým sa stane celý úver splateným. Povolené prečerpanie môžete i opakovane a to už bez nutného súhlasu, respektíve schválenie zo strany banky.

Tipy na pôžičku:  Nebankové pôžičky na zmenku - kto ich poskytuje

Rýchly úver v nebankových subjektoch

Nebankové subjekty poskytujú rýchly úver vo forme online úveru alebo vo forme tzv. SMS pôžičky. Takýto úver je poskytovaný aj bez toho, aby klient dokladoval svoj príjem a bez toho, aby spoločnosť kontrolovala nejaký register dlžníkov. To znamená, že takýto rýchly úver je v nebankových subjektoch dostupný aj pre tých, ktorí nemajú stále zamestnanie alebo pre tých, ktorí majú napríklad zápis v registri dlžníkov.

Rýchly úver je dostupný napríklad v nebankovej spoločnosti Pôžičkomat a to až do výšky 500 EUR s lehotou splatnosti až 31 dní. Podobne rýchlo a jednoducho si môžete požičať i u inej nebankovej spoločnosti Ferratum bank, ktorá poskytuje rýchly úver až do výšky 350 EUR s lehotou splatnosti až 30 dní pre nových klientov, respektíve až do výšky 700 EUR pre stálych klientov.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *