Krátkodobé pôžičky na čokoľvek a bez čakania

PublicDomainPictures / Pixabay

Nejeden človek sa už dostal raz do situácie, keď si nutne a rýchlo potrebuje požičať istý finančný obnos, ktorý nedokážu pokryť jeho finančné rezervy. V takej situácií môžete využiť i služby nebankových spoločností, ktoré poskytujú i tzv., krátkodobé pôžičky určené práve na akútne riešenie finančných problémov. Čo to vlastne však tie krátkodobé pôžičky sú a kto ich dnes poskytuje?

Krátkodobé pôžičky – krátka charakteristika

Krátkodobé pôžičky sú typom pôžičiek, ktoré možno definovať na základe dĺžky lehoty splatnosti, ktorá by nemala v ich prípade presahovať niekoľko týždňov alebo maximálne mesiacov. Práve krátka lehota splatnosti je mimo vyššej úrokovej sadzby a vyššej RPMN hlavné negatívum tejto pôžičky, ktorá je však mimo svojich záporov známa i výbornou dostupnosťou. To v praxi znamená, že krátkodobé pôžičky sú dostupné pre podstatne širšiu klientelu ako iné typy pôžičiek, avšak za predpokladu že klient je ochotný akceptovať fakt, že tento typ pôžičky patrí medzi tie najnevýhodnejšie.

Krátkodobé pôžičky dnes poskytujú len nebankové subjekty

Práve to, že sú krátkodobé pôžičky tak dobre dostupné jasne naznačuje, že ich banky jednoducho neposkytujú. Práve banky sú totiž známe tým, že si každého jedného klienta detailne preveria ešte pred tým ako mu prípadne pôžičku schvália. V prípadoch, keď človek nutne potrebuje financie zväčša nemá záujem prechádzať zdĺhavým a vo výsledku nejasným procesom overenia napríklad v banke, čo sa snažia využiť niektoré nebankové subjekty, ktoré sú ochotné poskytovať krátkodobé pôžičky bez zdĺhavého procesu overovania. Ten v ich prípade totiž zaberie vo všeobecnosti len len niekoľko desiatok minút. V súčasnosti na nebankovom trhu pôsobí hneď niekoľko takýchto spoločností.

Tipy na pôžičku:  Expres pôžička - kto ju poskytuje

Pôžičkomat je jednou z najznámejších nebankových spoločností poskytujúcich tento typ pôžičky. Maximálne výška pôžičky je rovnaká pre nových, ale i stálych klientov a to presne 500 EUR. Lehota splatnosti je obmedzená a to v rozsahu 5 až 31 dní, pričom klient môže využiť spoplatnené predĺženie lehoty splatnosti až o niekoľko desiatok dní. K získaniu pôžičky vám pritom postačí len niekoľko základných údajov a dokladov, ktoré jednoducho priložíte k žiadosti o pôžičku, ktorú vyplníte online. Spoločnosť Pôžičkomat podľa podmienok jasne deklaruje, že krátkodobé pôžičky poskytuje len tým klientom, ktorí majú stály príjem (ten nie je nutné dokladovať), vek aspoň 18 rokov a žiadne omeškanie voči inej finančnej inštitúcií v čase žiadosti o pôžičku.

FerratumBank je popri spoločnosti Pôžičkomat ďalšou veľmi aktívnou spoločnosťou na trhu s krátkodobými pôžičkami, čo jasne dokazuje i vysoký dopyt o služby tejto spoločnosti. Naproti vyššie zmieňovanému Pôžičkomatu sú však krátkodobé pôžičky v spoločnosti Ferratum dostupné nie len vo forme online pôžičky, ale i prostredníctvom krátkodobej SMS pôžičky, ktorej podmienky sú prakticky identické s tou online. Krátkodobé pôžičky do spoločnosti Ferratum sú dostupné pre nových klientov len do výšky 350 EUR, v prípade stálych je to však až 700 EUR. Lehota splatnosti je vždy v rozmedzí 7 až 30 dní s možnosťou spoplatneného predĺženia o 15, respektíve 30 dní. Je nutné však podotknúť, že o predĺženie splatnosti je nutné požiadať priamo prostredníctvom vášho účtu na stránke Ferratum, kde po prihlásení je nutné túto akciu vykonať cez sekciu “požiadajte o predĺženie“.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *