Bezúčelový spotrebný úver i bez dokladovania príjmu

martaposemuckel / Pixabay

Ak si potrebujete požičať i niekoľko tisíc eur bez toho, aby ste museli založiť svoju nehnuteľnosť, môžete siahnuť po tzv. spotrebnom úvere. Bezúčelový spotrebný úver, ktorý je dnes dostupný prakticky v každej banke a nebankovej spoločnosti je poskytovaný naviac bez nutnosti dokladovať účel využitia finančných prostriedkov.

Bezúčelový spotrebný úver v banke

Bezúčelový spotrebný úver je  v súčasnosti dostupný prakticky v každej banke, ktorá aktívne pôsobí na našom trhu. Ponuka je však o to lepšia, že ide o dá sa povedať najžiadanejší bankový produkt, po ktorom je skutočne veľký dopyt. Niet tak divu, že mnohé banky v súčasnosti skúšajú rôzne spôsoby ako prilákať nových klientov na ich produkt. Jedným z takýchto príkladov je napríklad bezúčelový spotrebný úver vo forme online pôžičky, ktorý je dostupný už v štyroch bankových subjektoch a to v ZUNO bank, mBank, VUB a Slovenskej sporiteľni. V prvých dvoch je tento produkt dostupný výhradne len pre klientov, zatiaľ čo v prípade VUB a Slovenskej sporiteľni môžu o tento úver požiadať i neklienti banky.

Bezúčelový spotrebný úver ako taký je poskytovaný bez ručenia nehnuteľnosti a to až do výšky niekoľko desiatok tisíc eur. Napríklad Poštová banka, ktorá sa dnes zameriava výhradne na poskytovanie nehypotekárnych úverov, poskytuje klientom, ale i neklientom banky bezúčelový spotrebný úver až do výšky 30 000 eur a to dokonca aj bez nutnosti dokladovať svoj príjem. K tomu, aby ste takýto úver získali vám teda stačí výhradne len OP, samozrejme je predpokladané, že ste zamestnaný a máte taktiež i nejaký trvalý príjem.

Tipy na pôžičku:  Dostupná pôžička cez internet

Bezúčelový spotrebný úver v nebankovej spoločnosti

Rovnako ako banky, tak i nebankové subjekty sa predovšetkým zameriavajú na poskytovanie bezúčelového spotrebného úveru. V súčasnosti na našom trhu pôsobí hneď niekoľko nebankových subjektov, takže výber spomedzi nich je skutočne široký. Vybrať si môžete napríklad z klasických bezúčelových spotrebných úverov, ktoré sa svojimi podmienkami takmer nelíšia od tých bankových,  v ponuke niektorých nebankových subjektov však nájdete i tzv. krátkodobé bezúčelové spotrebné úvery, ktoré sú poskytované doslova na počkanie. Medzi takéto úvery patrí napríklad SMS pôžička, ale i online úvery od niektorých nebankových subjektov ako je Pôžičkomat alebo Ferratum bank. Obe spomínané subjekty poskytujú tento úver i klientom, ktorí majú napríklad zápis v registri dlžníkov.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *