Kde môžete získať výhodný a dostupný konsolidačný úver?

konsolidačný úver
stevepb / Pixabay

Konsolidácia úverov a pôžičiek je v súčasnosti medzi klientmi čoraz obľúbenejší fenomén, čo je len jedným z jasných dôkazov toho, že v súčasnosti sú úrokové sadzby a teda aj úvery najvýhodnejšie v histórií vôbec. Samotný konsolidačný úver je vynikajúcim riešením pre ľudí, ktorí majú dosť nevýhodných pôžičiek, ktoré si v minulosti vzali.

Práve vďaka konsolidácií nevýhodných pôžičiek totiž môžete aj vy ušetriť nie len množstvo nervov, ale i množstvo finančných prostriedkov.

Konsolidačný úver sa dnes oplatí v banke a i vo väčších nebankových subjektoch

Súčasné rekordne nízke úroky ECB sú ideálnou príležitosťou pre všetkých, ktorí chcú ušetriť čo najviac finančných prostriedkov. Tie totiž ovplyvňujú i samotnú výšku úrokov bežne dostupných pôžičiek v bankách a nebankových subjektoch, ktoré sú v súčasnosti niekoľkonásobne nižšie ako v minulosti. To sa týka predovšetkým klienti bánk, ale aj nebankových subjektov, ktorí si pred pár rokmi vzali pôžičku na niekoľko rokov s ešte vtedajšou úrokovou sadzbou.

Určite je však konsolidačný úver vhodný aj pre tých, ktorí majú niekoľko menších pôžičiek z bánk a nebankových subjektov, ktoré by chceli zjednotiť do jedného väčšieho a výhodnejšieho úveru.

Pre koho nie je konsolidačný úver vhodný?

V prípade, ak nie ste zamestnaný, prípadne nemáte možnosť dokladovať svoj stály mesačný príjem, konsolidačný úver by v takom prípade s veľkou pravdepodobnosťou nebol pre vás vhodný. Ten má totiž svoj význam iba za predpokladu, že spojíte hneď niekoľko nevýhodných úverov v jeden veľký, čo v prípade pôžičky pre nezamestnaných, ktorá je poskytovaná všeobecne len do niekoľko stoviek eur, nie je možné.

Tipy na pôžičku:  Úvery pre podnikateľov - kde ich môžete získať?

Na aké poplatky by ste sa mali pripraviť?

Poplatkom sa pravdepodobne nevyhnete ani v tomto prípade a ich samotná výška bude záležať len a len od toho, kde a koľko máte v súčasnosti pôžičiek. Bežný je okrem poplatku za predčasné splatenie úveru (ten určuje spoločnosť, kde ste si pôžičku predtým vzali) aj poplatok za vybavenie konsolidácie, poplatok za vypočítanie zvyšnej dlžnej sumy (nie je povinný) a v prípade, že máte záujem o úver s ručením to môže byť aj poplatok za znalecký posudok nehnuteľnosti a rôzne poplatky na katastrálnom úrade.

Čo môžete reálne získať vďaka konsolidácií úveru?

Cieľom konsolidácie nie je len zníženie nákladov na úroky, ale aj väčšia prehľadnosť medzi úvermi, vďaka čomu nebudete musieť neustále myslieť, či ste náhodou nezaplatili nejakú splátku. Pri konsolidácií pôžičiek môžete požiadať o zníženie mesačnej splátky v porovnaní so súčtom všetkých splátok, ktoré dnes platíte. Za predpokladu, že požiadate o konsolidačný úver s ručením nehnuteľnosťou, okrem nižších splátok môžete požiadať aj o fixáciu úrokovej sadzby, ktorá je dnes bezpochyby veľmi nízka. Netreba zabúdať ani na fakt, že tento úver nemusíte brať len za účelom splatenia iných, ale i za účelom požičania ďalších finančných prostriedkov, pričom však logicky budete musieť požiadať o vyššiu výšku pôžičky ako je súčet nákladov na uhradenie pôžičiek, ktoré chcete zjednotiť.

Výhody konsolidačného úveru

  • Zjednotenie nevýhodných úverov v jeden veľký
  • Zníženie nákladov na úroky a rôzne poplatky
  • Možnosť požiadať o voliteľnú výšku úveru a lehotu splatnosti

Nevýhody konsolidačného úveru

  • Nie je vhodný pre každého
  • Rôzne poplatky ako napríklad tie za predčasné splatenie pôžičky

Poštová banka – Konsolidačná pôžička


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *