Online pôžičky pre nezamestnaných z pohodlia domova

blickpixel / Pixabay

Získať pôžičku v prípade, že nemáte stály mesačný príjem alebo v prípade, že nemáte možnosť dokladovať váš mesačný príjem, je skutočne zložité. Napriek tomu však na našom trhu nájdete i niekoľko spoločností, ktoré sa zaoberajú aj poskytovaním pôžičky pre nezamestnaných a to dokonca aj tých, ktoré môžete získať z pohodlia domova. Kde konkrétne môžete získať online pôžičky pre nezamestnaných a za akých podmienok?

Čo sú vlastne online pôžičky pre nezamestnaných?

Online pôžičky pre nezamestnaných sú špecifickým typom pôžičky určenej pre ľudí bez stáleho mesačného príjmu, prípadne pre ľudí, ktorí nemajú možnosť dokladovať svoj stály mesačný príjem. Z pohľadu trhu ide o jeden z najviac rizikových typov pôžičiek, čo sa odzrkadľuje na výške úroku a výške RPMN, ktorá je ďaleko vyššia ako o bežných spotrebných typov úverov z bánk alebo nebankových spoločností. Mimo toho sú však online pôžičky pre nezamestnaných typické aj svojou dobrou dostupnosťou a pomerne jednoduchým procesom žiadosti.

Bežná online pôžička pre nezamestnaných je dostupná len vo vybraných nebankových spoločnostiach, ktoré svoje služby poskytujú práve aj prostredníctvom internetu. Prevažne ide o menšie nebankové spoločnosti, dostupná je však aj u väčších nebankových subjektoch ako je Cetelem, Ferratum a podobne.

Čo potrebujete k získaniu online pôžičky pre nezamestnaných?

K získaniu online pôžičky pre nezamestnaných vám postačujú len vaše osobné doklady ako je OP a doklad o trvalom bydlisku. Nevyhnutnosťou je aj vlastný bankový účet, na ktorý vám spoločnosť odošle finančné prostriedky. Podmienkou je aj minimálny vek 18 rokov.

Tipy na pôžičku:  Pôžičky do 2 hodín na čokoľvek

Do akej výšky je možné získať túto pôžičku?

Väčšina nebankových spoločností, ktoré sa zaoberajú poskytovaním tohto typu pôžičky, svojím klientom umožňujú získať pôžičku až do výšky niekoľko stoviek, či tisíc euro s lehotou splatnosti niekoľko týždňov, či mesiacov. Z toho dôvodu je možné tento typ pôžičky považovať za tzv. mini pôžičku, ktorá je typická podobnou výškou poskytnutých finančných prostriedkov a taktiež podobnou lehotou splatnosti, ktorá zvyčajne nepresahuje hranicu pol alebo jedného roka. Preto dobre zvážte, či túto pôžičku skutočne potrebujete iba na riešenie krátkodobých finančných problémov, prípadne na kúpu spotrebného tovaru.

Na čo si dávať pozor pri online pôžičke pre nezamestnaných?

Vysoká úroková sadzba a vyššia RPMN nie je jediným rizikom, ktoré na vás pri tejto pôžičke čaká. Určite by ste nemali zabúdať aj na penále za omeškanie splátok, ktoré nie sú predmetom výšky RPMN. Ich výšku nájdete v zmluve, ktorú vám určite odporúčame dôkladne a s porozumením prečítať. Vyhnete sa tak prípadným komplikáciám, či nekalým praktikám niektorých spoločností.

Výhody online pôžičky pre nezamestnaných

  • Dobrá dostupnosť
  • Možnosť získať finančné prostriedky rýchlo a z pohodlia domova
  • Nízka miera byrokracie

Nevýhody online pôžičky pre nezamestnaných

  • Vyššia úroková sadzba a RPMN
  • Vyššie penále za omeškanie splátok
  • Krátka lehota splatnosti

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *