Online pôžička pre nezamestnaných na čokoľvek

picjumbo / Pixabay

Pôžička pre nezamestnaných? Áno, dnešný bankový, ale hlavne nebankový skutočne zahŕňa i tento typ pôžičky, ktorý je možné bez debaty zaradiť medzi tie najrizikovejšie. V súčasnosti je bežná naviac i tzv. online pôžička pre nezamestnaných, ktorá je poskytovaná bez nutnosti dokladovať príjem a naviac kompletne prostredníctvom internetu.

Online pôžička pre nezamestnaných zo Slovenskej sporiteľne

Súčasný bankový trh ponúka pomerne široké spektrum pôžičkových produktov, medzi ktorými v posledných rokoch začínajú vyčnievať i tzv. online pôžičky, ktoré vybavíte kompletne cez internet. Zlá situácia na pracovnom trhu však núti banky reálne zvážiť kroky, ktoré by pred pár rokmi v ich prípade neprichádzali do úvahy. Tak by sa dal zdôvodniť narastajúci počet bankových subjektov poskytujúcich i pôžičky bez dokladovania príjmu, čo fakticky znamená, že klient mám možnosť si vziať pôžičku len na základe toho, že mu na účet pravidelne prichádza istá finančná čiastka. Čo je však ešte zaujímavejšie, na trhu už existuje prvá banková spoločnosť, ktorá poskytuje tento druh pôžičky i online.

Online pôžička pre nezamestnaných predstavuje štandardný bankový produkt určený klientom, ale i neklientom tejto banky. V súčasnosti SLSP poskytuje túto pôžičku síce len do výšky 6 000 EUR, napriek tomu je možné túto pôžičku považovať za prelomovú. Prelomovú z toho dôvodu, že klient napriek tomu, že nemusí dokladovať svoj príjem, môže získať štandardnú bankovú pôžičku bez toho, aby opustil prah domu. Je nutné však podotknúť, že samotná banka od klientov vyžaduje istý príjem, ktorý však sama nekontroluje.

Tipy na pôžičku:  Dostupná a rýchla pôžička do 24 hodín

Požiadať o online pôžičku pre nezamestnaných zo SLSP môžete jednoducho buď ako klient cez svoj internetbanking alebo ako neklient prostredníctvom webového formuláru na stránke banky, kde uvediete niekoľko základných údajov vašej osobe, ku ktorým doložíte niekoľko dokladov, ktoré poslúžia k overeniu vašej identity. V prípade neklientov je však k úspešnému schváleniu pôžičky nutné prejsť ešte jedným krokom a to overením cez webkameru, za čo si banka účtuje 1 cent, ktorý je nutné odoslať z vášho bankového účtu na účet Slovenskej sporiteľne.

Online pôžička pre nezamestnaných aj bez registra

Ešte viac benevolentnejšie ku klientom sú niektoré nebankové subjekty. Tie totiž okrem toho, že fakticky nekontrolujú príjem klienta ani nenazerajú do registra dlžníkov, ktorý je bežnou súčasťou overovacieho procesu v bankách, ale i už dnes u väčšiny nebankových subjektov. Online pôžička pre nezamestnaných bez overenia registra je v súčasnosti dostupná v nebankových subjektoch Pôžičkomat a Ferrratum, ktoré ju poskytujú vo forme krátkodobej pôžičky s lehotou splatnosti 31 dní, respektíve 30 dní u Ferratumu. Výška pôžičky je v prípade Pôžičkomatu až 500 EUR, zatiaľ čo u Ferratumu sa nový klienti musia uskromniť s maximálnou čiastkou 350 EUR a stály s čiastkou 700 EUR. Výška úroku a RPMN je v oboch prípadoch pochopiteľne vyššia ako u iných typov bankových, ale i nebankových pôžičiek.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *