Kde môžete získať pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia

geralt / Pixabay

Patríte medzi ľudí, ktorí nemajú možnosť dokladovať svoj stály mesačný príjem? V tom prípade iste viete, že získať výhodnejšiu pôžičku nie je úplne jednoduché, avšak ani nemožné. Dokonca i dnes existujú bankové subjekty, ktoré svojím klientom ochotne poskytujú pôžičky pre nezamestnaných bez nutnosti dokladovania stáleho príjmu. Mimo nich si však môžete vybrať i z bohatej ponuky nebankových subjektov.

Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia z banky

I keď sa to môže zdať nemožné, dnes skutočne na trhu operuje niekoľko bánk, ktoré sú ochotné poskytnúť pôžičku i nezamestnaným a to aj bez ručenia. Všetko však závisí od bonity klienta, ktorá vyjadruje schopnosť klienta plniť svoje finančné záväzky. To v praxi znamená, že nárok na takúto pôžičku rozhodne nebudete mať v prípade, že máte napríklad zápis v registri dlžníkov.

Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia však získate len za predpokladu, že v danej banke máte istý čas založený účet, na ktorý vám pravidelne chodia peniaze. Konkrétne takúto pôžičku získate dokonca online napríklad vďaka VUB banke až do výšky 5 000 Eur, ďalej v Poštovej banke, ktorá poskytuje tzv. Dobrú pôžičku bez dokladovania príjmu až do výšky 30 000 Eur alebo v ČSOB, kde môžete získať bezúčelový spotrebný úver až do výšky 20 000 Eur s lehotou splatnosti až 5 rokov.

Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia z nebankových subjektov

Na trhu dnes existuje množstvo nebankových spoločností, ktoré poskytujú i pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia a to vo forme pôžičky  bez nutnosti dokladovania svojho príjmu. Konkrétne takúto pôžičku poskytuje Cetelem až do výšky 25 000 Eur s lehotou splatnosti až 120 mesiacov, pričom samotné vyplnenie žiadosti vám zaberie len niekoľko minút. Takéto pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia, ktoré získate nie len v spoločnosti Cetelem, ale aj napríklad v nebankových subjektoch ako je Quatro, Triangel alebo Home Credit, mimo svojej vynikajúcej dostupnosti a extrémne rýchlemu schvaľovaciemu procesu sú známe aj relatívne dobrou úrokovou sadzbou a prívetivou výškou RPMN, ktorá reálne dokáže konkurovať tej z banky.

Tipy na pôžičku:  Online nákup na splátky z pohodlia domova

V prípade, že máte zápis v registri dlžníkov, prípadne vaša bonita je natoľko nízka, aby vašej žiadosti vyhoveli banky alebo vyššie spomínané nebankové subjekty, môžete skúsiť i tzv. mini pôžičky pre nezamestnaných, ktoré sú dostupné napríklad v nebankovej spoločnosti Pôžičkomat a Ferratum. Obe poskytujú túto pôžičku i klientom so zápisom v registri dlžníkov a to až do výšky 350 Eur, pričom lehota splatnosti je u Pôžičkomatu 31 dní a u Ferratum bank 30 dní. V tomto prípade je však nutné počítať už s vyššou úrokovou sadzbou a vyššou RPMN, ktoré radia túto pôžičku do kategórie vysoko rizikových.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *