Pôžička pred výplatou – kto ju poskytuje

Alexas_Fotos / Pixabay

Stala sa i vám situácia, keď ste sa razom ocitli bez peňazí a výplata je ešte ďaleko? Pôžička pred je v takom momente asi jedným z mála riešení ako akútne a hlavne jednoducho riešiť finančné suchoty. Tento expresný úver, ktorý je bežný i v bankách je určený výhradne na krátkodobé riešenie finančných problémov a s tým súvisia samozrejme i podmienky, za ktorých ho môžete dostať.

Pôžička pred výplatou z banky

Ak ste ešte nikdy nepočuli o tzv. kontokorentnom úvere, určite teraz zbystrite pozornosť. Práve kontokorentný úver je totiž určený na akútne riešenie finančných problémov a narozdiel od bežných úverov oňho stačí požiadať len raz. Ak vám banka tento úver už raz schváli, opakovanie ho môžete využívať bez nutnosti ďalšieho podávania žiadosti, čo je obrovskou výhodou. V súčasnosti je tento úver dostupný v prakticky každej banke a požiadať o neho môžete len v tej banke, kde máte vedený účet. Jeho výšku určujú predovšetkým vaše mesačné príjmy a celkové obraty na vašom účte. Čím je váš účet aktívnejší, tým máte väčšiu pravdepodobnosť, že vám kontokorentný úver banka schváli. Maximálna jeho výška je však vo väčšine prípadov dvojnásobok vašich stálych mesačných príjmov.

Pôžička pred výplatou vo forme kontokorentného úveru má i jednu podstatnú nevýhodu a tou je pomerne vysoký úrok. Ten sa bežne pohybuje pri hranici 20% p.a., čo je však do istej miery prijateľná výška a to predovšetkým za predpokladu, že je tento úver určený na rýchle, jednoduché a hlavne dočasné riešenie finančných problémov. Našťastie je však tento úrok účtovaný len v tie dni, kedy ste na svojom účte v mínuse. Kontokorentný úver môžete naviac splatiť veľmi jednoducho a rýchlo a to tak, že proste vyrovnáte zostatok na vašom účte do takej výšky, aby vaše osobné prostriedky neboli v mínuse.

Tipy na pôžičku:  Kde získate pôžičky aj pre nezamestnaných?

Pôžička pre výplatou od nebankovej spoločnosti

V prípade, ak ešte nemáte schválený kontokorentný úver, prípadne vám ho banka nechce schváliť a vy si akútne potrebujete požičať, môžete využiť služby vybraných nebankových subjektov, ktoré poskytujú tzv. expresné úvery. Medzi ne patrí napríklad spoločnosť Cetelem, ktorá poskytuje expresný úver až do výšky 2 000 EUR s lehotou splatnosti až 48 mesiacov, pričom nie je nutné dokladovať svoj stály príjem.

Podobne rýchle, ak nie ešte expresnejšie poskytujú pôžičky pred výplatou i ďalšie nebankové subjekty ako je Pôžičkomat a Ferratum, ktoré ju však poskytujú len vo forme krátkodobej pôžičky. Konkrétne pôžička pred výplatou je v Pôžičkomate dostupná do výšky 500 EUR a s maximálnou lehotou len 31 dní, zatiaľ čo u Ferratum bank môžete ako nový klient požiadať o pôžičku len do 350 EUR a ako stály do výšky 700 EUR, pričom maximálna lehota splatnosti môže byť maximálne 30 dní.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *