Krátkodobé úvery na čokoľvek

Krátkodobé úvery sú známe predovšetkým vďaka nebankovým spoločnostiam, ktoré ich poskytuje takmer na počkanie. Ich výšky síce nie je nijak závratná, napriek tomu sú však na trhu pomerne žiadané a to predovšetkým kvôli svojej vynikajúcej dostupnosti. Krátkodobé úvery však nie sú výhradne dostupné len v nebankových subjektoch, ale i v bankách.

Krátkodobé úvery z banky alebo inak kontokorentný úver

Kontokorentný úver, ktorý je dostupný v prakticky každej banke a to výhradne len klientom, ktorý majú v danej banke svoj osobný účet, je možné chápať do istej miery taktiež ako krátkodobý úver. Je poskytovaný v expresnej lehote, bez zbytočnej byrokracie a v prevažnej miere je určený na krátkodobé riešenie finančných problémov. Tieto atribúty ho v podstate jasne charakterizujú ako krátkodobý úver, avšak jednu podstatnú vlastnosť predsa len nespĺňa a tou je lehota splatnosti. Tá totiž v prípade kontokorentného úveru nie je nijak pevne stanovaná, práve naopak práve klient určuje kedy presne úver splatí a to tak, že jednoducho vyrovná zostatok na svojom účte do takej výšky, aby jeho vlastné prostriedky neboli v mínuse.

Krátkodobé úvery z nebankovej spoločnosti

Nebankové spoločnosti sú pomerne známe v poskytovaní krátkodobých úverov, ktoré rovnako ako v prípade bankového kontokorentného úveru môžete použiť na čokoľvek. Hlavným rozdielom v prípade krátkodobých úverov a bežných úverov je predovšetkým lehota splatnosti, ktorá v ich prípade väčšinou nepresahuje hranicu niekoľkých týždňov, či mesiacov. Okrem toho je možné u tohto typu pôžičky sledovať i pomerne benevolentné podmienky zo strany banky, čo má za následok v podstate to, že je tento úver dostupný prakticky pre každého. K tomu, aby ste pôžičku získali vám tak vo väčšine prípadov postačuje vek aspoň 18 rokov, trvalé bydlisko v SR, štátne občianstvo SR a nejaký ten stály mesačný príjem.

Tipy na pôžičku:  Pôžičky do 2 hodín na čokoľvek

Konkrétne sú krátkodobé úvery dostupné napríklad v nebankovej spoločnosti Pôžičkomat, ktorá ich poskytuje až do výšky 500 EUR s lehotou splatnosti maximálne 31 dní alebo u spoločnosti Ferratum, ktorá ich poskytuje pre nových klientov do výšky 350 EUR, respektíve do výšky 700 EUR pre stálych klientov a to v oboch prípadoch s lehotou splatnosti maximálne 30 dní. JE nutné však podotknúť, že v oboch prípadoch musíte počítať s vyššou úrokovou sadzbou a vyššou RPMN, ktorá je u tohto typu pôžičky úplne bežná.

Krátkodobé úvery však nie sú dostupné len vo forme online pôžičiek. Dodnes sa pomerne veľkému záujmu tešia i tzv. SMS pôžičky, ktoré poskytuje napríklad i spomínaná Ferrratum bank. Okrem nej sú však pôžičky SMS dostupné napríklad v spoločnosti CreditONE, ktorá poskytuje tieto pôžičky až do výšky 100 EUR s lehotou splatnosti maximálne 30 dní.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *