Pôžičky na podnikanie i pre začínajúce firmy a malých živnostníkov

Pôžičky na podnikanie i pre začínajúce firmy a malých živnostníkov
Unsplash / Pixabay

Získať pôžičku i v prípade, že ste začínajúci alebo malý podnikateľ nie je tak zložité ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Na našom trhu operuje hneď niekoľko spoločností, ktoré v minulosti poskytli a ešte stále aj poskytujú pôžičky pre začínajúcich podnikateľov. Získať pôžičku pre rozbehnutie biznisu môžete dokonca i napriek skutočnosti, že vaša firma alebo živnosť nemá takmer žiadnu podnikateľskú históriu.

Malí a začínajúci podnikatelia majú jedinečnú príležitosť získať pôžičku od štátu.

Pôžičky na podnikanie vám môže poskytnúť aj štát

Slovak Business Agency (SBA), ktorá v minulosti pôsobila pod menom Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP), poskytuje tzv. mikropôžičky až do výšky 50 000 eur aj podnikateľom, ktorí si otvorili svoju firmu alebo živnosť len nedávno. Podmienky pre udelenie tejto pôžičky jasne napovedajú pre koho je majoritne určená, keďže pre udelenie pôžičky na podnikanie od SBA potrebujete spĺňať maximálny obrat 2 milióny eur u firmy s maximálne 10 zamestnancami, respektíve u firmy s maximálnym počtom 50 zamestnancov to môže byť ročný obrat maximálne do výšky 10 miliónov eur. Napriek týmto obmedzeniam je táto mikropôžička obľúbená a to hlavne medzi začínajúcimi a malými podnikateľmi hlavne z dôvodu atraktívnej úrokovej sadzby, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 1,13% p. a. do 9,03% p.a., pričom lehota splatnosti môže byť od 6 mesiacov do 4 rokov s možnosťou odkladu splátok istiny maximálne o 6 mesiacov.

Tipy na pôžičku:  Rýchla pôžička cez SMS bez overenia registra

Nevyhovujú vám podmienky SBA? Skúste pôžičky na podnikanie z bánk

V prípade, ak nespĺňate podmienky pre udelenie pôžičky na podnikanie z SBA, prípadne vám len nevyhovuje nízka maximálna výška pôžičky, môžete skúsiť získať pôžičku z niektorej banky. Tie poskytujú úvery pre firmy a živnostníkov bez obmedzení a až do výšky niekoľko stoviek tisíc eur. Samozrejme, v prípade vyšších úverov od vás okrem dlhšej podnikateľskej histórie budú vyžadovať i ručenia majetkom, čo vám však zaručí o to lepšie podmienky u danej pôžičky. Získať podnikateľské pôžičky môžete napríklad vo VUB, ČSOB, Fio banke, Slovenskej sporiteľni alebo v Tatra banke.

Neuspeli ste so svojou žiadosťou v SBA a ani v bankách?

Pôžičky na podnikanie poskytujú mimo spomínaných inštitúcií aj vybrané nebankové subjekty ako je napríklad Profi Credit, ktorých služby využívajú prevažne menší živnostníci alebo začínajúci podnikatelia, ktorým neposkytli úver v SBA. Je pochopiteľné, že podmienky v nebankovkách z pohľadu klienta nie sú rozhodne tak výhodne ako v bankách alebo v SBA a práve preto nemusí byť toto riešenie vždy úplne tak vhodné hlavne pre malé firmy alebo živnostníkov, ktorí nemajú stálu klientelu, ktorá by im dala istotu budúcich tržieb. Totiž vyššie úrokové sadzby a vo väčšine prípadov i kratšia lehota splatnosti, môžu drobnému podnikateľovi narobiť viac škody ako osohu.

One comment

  1. Dobrý deň,
    Získajte zabezpečenú pôžičku na začatie podnikania alebo návrh na rozšírenie, pôžičku na zaplatenie účtov? Ponúkame tu všetky typy pôžičiek s 2% úrokovou sadzbou. kontaktný mail: lapofunding960@gmail.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *