Dostupné úvery na čokoľvek

stux / Pixabay

Potrebujete si požičať bez toho, aby ste museli dokladovať využitie finančných prostriedkov? V tom prípade je pre vás ideálne úver na čokoľvek, ktorý poskytujú všetky bankové a nebankové subjekty. Do akej výšky a za akých podmienok môžete získať úvery na čokoľvek bez toho, aby ste vôbec ručili nehnuteľnosťou? Bezpochyby najvýhodnejšie bezúčelové úvery, respektíve úvery na čokoľvek nájdete v niektorej z bánk pôsobiacej na našom trhu.

Dostupné úvery na čokoľvek sú najvýhodnejšie z bánk

Nižšie úroky, vyššia maximálna čiastka úveru a všeobecne dlhšia lehota splatnosti, sú určite najpodstatnejšie pozitíva bankových bezúčelových úverov. Na druhej strane však banky všeobecne na rozdiel od nebankových subjektov poskytujú tak tieto úvery podobne ako tie iné len klientom, ktorí majú stály mesačný príjem a čistý register dlžníkov. Na trhu dokonca nájdete i banky, ktoré ich poskytujú aj prostredníctvom internetu a to Zuno bank, VUB a mBank, ktoré ich poskytujú až do výšky do 20 000 €.

Odmietli vás v banke? Skúste úvery na čokoľvek z nebankových subjektov

V prípade, že ste s vašou žiadosťou v bankách nepochodili, môžete skúsiť aj širokú ponuku nebankových bezúčelových nebankových úverov. Tie poskytujú väčšie aj menšie nebankové subjekty, ktoré majú vo všeobecnosti menej prísne kritéria pre schválenie úveru. Získať tak bezúčelový úver môžete aj v prípade, že máte nízky príjem alebo zápis v registri dlžníkov.

Tipy na pôžičku:  Úvery v bankách i bez ručenia

Výhodou nebankových úverov na čokoľvek nie je len menšia byrokracia, ale aj podstatne rýchlejší proces schválenia, čo iste ocenia ľudia, ktorí si potrebujú požičať v čo najkratšom čase. Takúto expresnú pôžičku na čokoľvek poskytujú napríklad spoločnosti ako je Pôžičkomat alebo Ferratum. Treba však dodať, že v prípade takýchto expresných úverov je bežná vyššia úroková sadzba a taktiež aj kratšia lehota splatnosti, ako v prípade klasických úverov na čokoľvek z bánk alebo väčších nebankových subjektov ako je Cetelem alebo Home Credit.

Môže žiadať o úver na čokoľvek aj osoba, ktorá nemá možnosť dokladovať svoj príjem?

V istých prípadoch to možné skutočne je. Dokonca aj niektoré banky sú ochotné svojím klientom poskytnúť pôžičku i za predpokladu, že nemajú možnosť dokladovať stály mesačný príjem. Podmienkou však býva vždy ručenia nehnuteľnosťou a spoluručiteľom, čo nie každý môže splniť. V prípade nebankových subjektov je postup v tomto prípade takmer rovnaký ako v prípade bánk, avšak často za predpokladu podstatne vyšších úrokov.

Výhody bezúčelového úveru na čokoľvek

  • Dostupnejší ako účelový úver
  • Finančné prostriedky môžete využiť na čokoľvek
  • Až do výšky cca 30 000 € bez ručenia nehnuteľnosťou
  • Dostupné aj online alebo cez SMS

Nevýhody bezúčelového úveru na čokoľvek

  • Všeobecne vyššia úroková sadzba a RPMN ako u účelových úveroch

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *