Hypoúver pre mladých so zvýhodneným úrokom

image4you / Pixabay

Hypoúver pre mladých predstavuje pre všetkých mladých jedinečnú možnosť získať zvýhodnený hypotekárny úver. Tento produkt sa však až na jednu podstatnú výnimku prakticky nelíši od bežného hypoúveru. Hlavnou charakteristikou hypoúveru pre mladých je to, že je poskytovaný so zvýhodneným úrokom.

Hypoúver pre mladých je dostupný len pre klientov bánk vo veku od 18 do 35 rokov

Hypoúver pre mladých je špecifickým typom hypotekárneho úveru, ktorý je poskytovaný s mimoriadne zvýhodnenou úrokovou sadzbou a to až po dobu prvých piatich rokov splácania. Tento úver je však poskytovaný za pomerne prísnych podmienok, keď naň majú nárok len osoby vo veku 18 až 35 rokov, pričom v prípade dvojice túto podmienku musia spĺňať obaja žiadatelia. Mimo tejto podmienky je nemenej dôležitým kritériom pre udelenie štátneho príspevku k hypoúveru i maximálne stanovený stanovený príjem, ktorý žiadateľ/dvojica môže mať. V prípade jednotlivca nesmie mesačná mzda presahovať 1,3 násobok tej priemernej v národnom hospodárstve SR, zatiaľ čo v prípade dvojice ide nesmie celkový spoločný mesačný zárobok oboch žiadateľov prekročiť 2,6 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve SR.

Tipy na pôžičku:  Pôžičky pre začínajúcich živnostníkov i bez založenia nehnuteľnosti

Mimo spomínaných podmienok je pochopiteľne nutné spĺňať bežné kritéria pre udelenie hypotekárneho úveru v banke ako napríklad minimálnu výšku mzdy pre udelenie hypotéky (v súčasnosti cca 350 EUR na jednotlivca), čistý register dlžníkov, nutnosť mať trvalé bydlisko v SR a štátne občianstvo Slovenskej republiky. Pochopiteľne, nutné je i samotný hypoúver ručiť nehnuteľnosťou.

Hypoúver pre mladých je dostupný len do výšky 50 000 EUR

Hypoúver pre mladých nie je poskytovaný v neobmedzenej výške. Práve naopak, príspevok na úver je dostupný len pre hypotéky v maximálne výške 50 000 EUR, pričom výška hypotéky nesmie prekročiť 70% z ceny nehnuteľnosti. To v praxi znamená, že ak plánujete využiť hypoúver pre mladých na kúpu nejakej nehnuteľnosti, ostávajúcich 30% budete musieť pokryť buď z vlastných prostriedkov alebo prostredníctvom iného hypotekárneho úveru.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *