Pôžičky do 24 hodín i z pohodlia domova

Puurchantal / Pixabay

Občas sa stanú situácie, keď si človek akútne potrebuje požičať. V takom prípade sa možno väčšina z vás obráti na blízkych alebo rodinu, ktorí však nie vždy môžu pomôcť. Jedným z riešení tak môžu byť tzv. pôžičky do 24 hodín, ktoré vybavíte rýchlo a jednoducho a to dokonca už i v bankách.

Najrýchlejšie a nejednoduchšie je si požičať prostredníctvom kontokorentného úveru

Asi väčšina z vás si s bankami spája množstvo byrokracie a rôzne otravné postupy, ktoré musíte absolvovať k tomu, aby vám pôžičku schválili. Dnes je však možné na bankovom trhu pozorovať radikálne zmeny, ktoré vedú k zjednodušeniu a hlavne zrýchleniu komunikácie medzi klientmi a bankami, čo sa v konečnom dôsledku pretavuje i v lepšom poskytovaní služieb. Pôžičky do 24 hodín sú tak dnes bežnou súčasťou prakticky každej banky, ktoré mimo iného poskytujú napríklad tzv. kontokorentné úvery, ktoré vybavíte rýchlo a jednoducho a k ich opätovnému využívaniu už nepotrebujete súhlas banky.

Princípom kontokorentného úveru je možnosť prečerpať finančné prostriedky nad rámec vašich vlastných prostriedkov. To jednoducho znamená, že môžete ísť do mínusu a to do predom stanovenej výšky prečerpania. Obrovským pozitívom tohto úveru je to, že ho môžete využívať len vtedy, keď peniaze naozaj potrebujete, pričom banka si úroky účtuje len za tie dni, keď ste v mínuse. Úroková sadzba sa síce pohybuje na hranici 18-20 % p.a., v konečnom dôsledku však môžete za pôžičku zaplatiť menej ako za inú, keďže si banka účtuje úroky denne a predčasné splatenie u väčšiny bánk nie je nijak spoplatnené. Pôžičku ostatne splatíte len tak, že jednoducho vyrovnáte zostatok na vašom účte, aby vaše finančné prostriedky neboli v mínuse.

Banky poskytujú i pôžičky do 24 hodín online

Pokiaľ si potrebujete požičať väčší obnos financií, môžete využiť i služby vybraných bankových subjektov, ktoré do svojho portfólia služieb zaradili i online úvery. Tie v súčasnosti môžete ako neklient danej banky žiadať napríklad vo VUB a Slovenskej sporiteľni. VUB banka poskytuje pôžičky do 24 hodín do výšky 5 000 EUR s lehotou splatnosti až 8 rokov a to s tým, že musíte pri žiadosti dokladovať i stály mesačný príjem. Naproti tomu Slovenská sporiteľňa dokonca ani od neklientov banky nevyžaduje doklad o stálom príjme, pričom maximálna výška pôžičky od SLSP je až 6 000 EUR pri lehote splatnosti až 8 rokov. V prípade celkových nákladov na pôžičku má však navrch tá z VUB banky, pri ktorej je v súčasnosti RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) 10,36% v porovnaní s 15,26% zo SLSP. Ostatne môžete pôžičky do 24 hodín online získať i zo ZUNA alebo mBank, kde však musíte klientom banky. Tie sú však podstatne štedrejšie a maximálna výška pôžičky je v oboch prípadoch až 20 000 EUR.

Tipy na pôžičku:  Dostupná a rýchla pôžička do 24 hodín

Pôžičky do 24 hodín  z nebankových subjektov

Bankové online pôžičky nie sú určené pre všetkých. Napríklad klienti, ktorí majú zápis v registri dlžníkov v banke jednoducho nepochodia. Tým tak ostáva sa len obrátiť na niektorú nebankovú spoločnosť, ktorá má vo svojej ponuke i pôžičky do 24 hodín bez registra. Tie sú však všetky veľmi nevýhodne a je nutné si dávať veľký pozor na včasné platenie svojich záväzkov. Pôžičky do 24 hodín bez registra poskytuje napríklad spoločnosť Pohotovosť a to až do výšky 1000 EUR s lehotou splatnosti maximálne 12 mesiacov a taktiež i napríklad spoločnosti Pôžičkomat a Ferratum, kde si môžete požičať 500 EUR, respektíve 350-700 EUR v prípade Ferrratumu. V oboch prípadoch sa však jedná o tzv. krátkodobé pôžičky, ktoré sú poskytované s lehotou splatnosti maximálne 31 dní v prípade Pôžičkomatu, respektíve 30 dní u Ferratumu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *