Nebankové pôžičky na zmenku – kto ich poskytuje

martaposemuckel / Pixabay

Odmietli vašu žiadosť o bankovú alebo bežnú nebankovú pôžičku? V takom prípade ste možno i vy premýšľali o tom, že požiadate o tzv. pôžičku na zmenku. Tá je v súčasnosti dostupná prevažne v nebankových subjektoch, ktoré dopĺňajú predovšetkým rôzne súkromné osoby, ktoré sú známe svojimi nečestným a nesolídnym jednaním. Ak teda chcete mať aspoň akú takú istotu, že peniaze z takejto pôžičky skutočne uvidíte, ostávajú vám výhradne asi len tzv. nebankové pôžičky na zmenku. Čo však konkrétne nebankové pôžičky na zmenku sú a čo by ste o nich mali vedieť ešte pred samotným podaním žiadosti?

Nebankové pôžičky na zmenku sú rýchle a veľmi dobre dostupné

Bezo sporu výhodou tohto typu pôžičky je predovšetkým ich dobrá dostupnosť a minimum dokladov potrebných k žiadosti o ňu. Konkrétne vám netreba napríklad doklad o príjme alebo akýkoľvek dokumentov dokladujúci pravidelný príjem (dôchodok, štátny príspevok …), žiadne predloženiu účelu využitia finančných prostriedkov, čo prakticky znamená, že finančné prostriedky z tejto pôžičky môžete využiť na čokoľvek. Peniaze z pôžičky naviac získate v čo najkratšej lehote, čo však už vopred značí, že tento produkt má i svoje temné stránky.

Nebankové pôžičky na zmenku patria medzi najrizikovejšie

Mimo množstva výhod sú nebankové pôžičky na zmenku známe i svojimi negatívami. Už vtedy, keď podpíšete samotnú zmenku, má spoločnosť istotu, že o svojej peniaze v podstate nepríde. Zmenka je totiž doklad, ktorý podľa práv zabezpečí veriteľovi zaistenie jeho pohľadávky. V prípade nesplácania tak kľudne môžete prísť o celý majetok a všetko bude v rámci zákona. Mnohí ľudia tak podliehajú dojmu, že v prípade pôžičky na zmenku neručia ničím, čo však vôbec neplatí. Na zmenke je totiž zaznamená suma, ktorú ste si požičali, respektíve suma, ktorú je nutné vrátiť a v prípade, že nesplníte predom dohodnuté podmienky, veriteľ môže naplniť svoje pohľadávky až do výšky tejto sumy.

Tipy na pôžičku:  Kde je najvýhodnejšia pôžička na čokoľvek?

Nebankové pôžičky na zmenku patria jednoznačne medzi tie najrizikovejšie, čo si uvedomujú i samotné nebankové subjekty, ktoré tento typ pôžičky poskytujú. Od toho závisia i samotné podmienky, za ktorých môže klient dostať tento úver. Bežná je vysoká úroková sadzba, vysoká RPMN a ako sme vyššie spomínali, v prípade neplnenia zmluvných podmienok môžete bez väčších problémov prísť o svoj majetok.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *