Úvery pre podnikateľov – kde ich môžete získať?

FirmBee / Pixabay

Úvery pre podnikateľov tvoria na pôžičkovom trhu nemalý podiel a to nie len na tom bankovom. Pre podnikateľov sú úver dostupné v rôznych formách, tie najbežnejšie ako podnikateľské spotrebné úvery sú poskytované až do výšky v rádoch stoviek tisíc eur, zatiaľ čo iné ako je napríklad kontokorentný úver je v prevažnej miere určený len na pokrytie menších nákladov v sume neprekračujúcej hranicu niekoľkých tisíc eur. Kto konkrétne poskytuje úvery pre podnikateľov a aké podmienky musíte pre ich získanie spĺňať.

Úvery pre podnikateľov sú dostupné i vďaka štátu

V prípade, že máte menšiu firmu môžete osloviť i štátnu agentúru Slovak Business Agency, ktorá poskytuje úvery pre malé a stredne malé firmy prostredníctvom tzv. mikropôžičkového programu. Získať tak môžete úver v rozsahu 2 500 EUR až 50 000 EUR, pričom lehota splatnosti je viac než atraktívna – od 1,13% do 9,03 %. Pôžička je určená len firmám, ktoré majú napríklad maximálny obrat 2 milióny EUR pri maximálnom počte 10 zamestnancov a firmám, ktoré zamestnávajú maximálne 50 zamestnancov, pričom ich ročný obrat nepresahuje hranicu 10 miliónov EUR.

Úvery pre podnikateľov z banky sú dostupné, výhodné a dokonca i bez ručenia

Najväčší podiel na tomto trhu majú bezpochyby bankové úvery pre podnikateľov, ktoré využívajú prakticky všetky firmy bez rozdielu na výšku obratu a počet zamestnancov. V súčasnosti na našom trhu pôsobí hneď niekoľko bankových subjektov, ktoré majú vo svojom portfóliu služieb i úvery pre podnikateľov.

Tipy na pôžičku:  Nebankové pôžičky na zmenku - kto ich poskytuje

VUB banka ako jeden z najväčších poskytovateľov bankových služieb pre firmy na našom trhu poskytuje napríklad Profi úver od 3 000 EUR do 170 000 EUR, ktorého doba splatnosti je pri splátkovej forme od 1 do 5 rokov. Banka od klientov v tomto prípade vyžaduje i ručenie a to vo forme blankozmenky, ktorú musí podpísať majiteľ spoločnosti. K schváleniu úveru vám ostatne postačia len doklady preukazujúce oprávnenie na podnikateľskú činnosť.

Slovenská sporiteľňa poskytuje niekoľko typov úverov pre podnikateľov. Veľmi obľúbený je napríklad účelový splátkový úver pre začínajúcich podnikateľov, ktorý môžete získať až do výšky 50 tisíc eur a to dokonca i bez ručenia, pričom jednou z podmienok je to, aby vaša firma nemala obrat vyšší ako 1 milión EUR ročne.

Tatra banka poskytuje úvery pre podnikateľov prostredníctvom svojho produktu BusinessÚver TB Express až do výšky 135 tisíc EUR, pričom klient nemusí dokladovať účel využitia finančných prostriedkov. Využiť tento úver môžete buď vo forme klasického splátkového úveru alebo vo forme tzv. kontokorentného úveru, ktorý môžete využívať presne vtedy, keď financie skutočne potrebujete.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *