Najvýhodnejšia pôžička na auto

pixransong / Pixabay

Chcete si kúpiť nové auto a vaše úspory vám nestačia na jeho kompletné financovanie? V takom prípade môžete využiť bohatú ponuku úverov bánk, ktoré dlhodobo ponúkajú výhodné úvery na auto. Aká je najvýhodnejšie pôžička na auto a čo konkrétne musíte spĺňať, aby ste o ňu úspešne požiadali?

Najvýhodnejšia pôžička na auto z banky

V prípade, ak hľadáte výhodný úver na financovanie kúpy auta, určite by ste sa mali poobzerať po nejakej bankovej pôžičke. Tie sú totiž dlhodobo bezkonkurenčne najvýhodnejšie, pričom v súčasnosti banky bežne poskytujú i spotrebné úvery na čokoľvek, ktoré môžete využiť i na financovanie kúpy auta.

Pôžička na auto z Poštovej banky

Poštová banka (ďalej aj PB) v súčasnosti poskytuje bezúčelový spotrebný úver až do výšky 30 000 EUR, ktorý môžete použiť napríklad aj na financovanie kúpy auta. Lehota splatnosti úveru od PB je 1 až 9 rokov. Klienti tejto banky môžu o úver požiadať dokonca i bez toho, aby vôbec dokladovali svoj stály mesačný príjem a tak im k žiadosti postačí len doklad totožnosti. Ostatne je nutné mať minimálne 18 rokov, stály trvalý príjem, trvalé bydlisko v SR a štátne občianstvo SR.

Pôžičku na auto získate aj vo VUB banke

Ďalšou bankovou spoločnosťou poskytujúcou úver na auto je VUB banka. Tá poskytuje účelovú flexipôžičku na auto a to na prefinancovanie kúpy nového alebo ojazdeného automobilu. Narozdiel od bezúčelových spotrebných úverov je účelový úver od VUB poskytovaný so zvýhodnenou úrokovou sadzbou, podmienkou je však finančné prostriedky využiť výhradne len na kúpu auta. Požičať si môžete celkovo až 25 000 EUR, ktoré môžete splácať až po dobu 84 mesiacov.

Tipy na pôžičku:  Online nákup na splátky z pohodlia domova

ČSOB pôžička na auto až do 25 000 EUR

Ďalšou bankou, ktorá poskytuje výhodný úver na kúpu auta je ČSOB. Táto banka ho však poskytuje len vo forme bezúčelového úveru a to až do výšky 25 000 EUR s lehotou splatnosti 1 až 9 rokov. Pôžičku teda môžete využiť nie len na financovanie auta, ale prakticky na čokoľvek bez toho, aby ste banke dokladovali účel využitia finančných prostriedkov z pôžičky.

Pôžička na auto od SLSP

Najvýhodnejšia pôžička na auto od Slovenskej sporiteľni? To možno nie, no rozhodne jej úroková sadzba je i na bankové pomery celkom zaujímavá. Ako bezúčelový spotrebný úver na čokoľvek je možné pôžičku od SLSP využiť bez nutnosti dokladovania účelu, pričom si ako klient a neklient tejto banky môžete požičať až 30 000 EUR. Banka ponúka dokonca i online pôžičku do 6 000 EUR, ktorú vybavíte kompletne z pohodlia domova a to aj bez nutnosti dokladovania vášho príjmu. Nevýhodou je však v jej prípade o čosi vyššia úroková sadzba.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *