Úvery bez registra bez nutnosti ručenia

Alexas_Fotos / Pixabay

V prípade, že ste v minulosti mali problémy so splácaním úveru alebo pôžičky, je veľmi pravdepodobné, že je vaše meno zapísané v niektorom z úverových registrov. Tie sú v prevažnej miere určené predovšetkým pre bankové inštitúcie, ktoré tak jednoducho a rýchlo zistia, či klient je alebo nie je problémový dlžník. Vo výsledku vám takýto zápis znemožní prístup nie len k bankovým pôžičkám, ale i k niektorým nebankovým. To však neznamená, že so zápisom v registri dlžníkov nemáte šancu o úspešné požiadanie o úver v niektorej inštitúcií. Na trhu totiž dnes operujú i nebankové subjekty poskytujúce napríklad i úvery bez registra.

Čo je to úverový register a ako môžete požiadať o zmazania svojho mena v ňom?

Nezávislé spoločnosti, ktoré spravujú registre pre dlžníkov v prevažnej miere poskytujú svoje záznamy predovšetkým bankovým, ale i niektorým veľkým nebankovým subjektom. Z toho vyplýva pre klienta banky len jedno. Ak chce úspešne požiadať o pôžičku, nevyhnutnosťou je mať čistý register. Tých je však na Slovensku hneď niekoľko a žiadateľ častokrát ani nemá možnosť získať detailné informácie o tom, v ktorom registri je jeho meno zaznamenané. Medzi najznámejších registrov dlžníkov patrí spoločnosť Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o., ktorá je prevádzkovateľom Spoločného registra bankových informácií podľa §92a zákona č. 483/2001 Z. z. o bankách . Medzi užívateľov tohto registra patrí v súčasnosti každá banková spoločnosť, ktorá aktívne pôsobí na našom trhu. O výpis z tejto spoločnosti môžete požiadať osobne a cena za takýto výpis, ktorý vám vystavia do 30 dní je len 4 EUR. O výpis však môžete požiadať i v expresnej lehote a to do 5 dní, ktoré je spoplatnené sumou 14 EUR. Následne môžete svoje pozdĺžnosti splatiť, čím by do maximálne 30 dní mal byť váš zápis automaticky zmazaný.

Tipy na pôžičku:  Prefinancovanie pôžičiek - kedy sa oplatí?

Úvery bez registra v banke nedostanete

V prípade, že je vaše meno evidované v niektorom registri, môžete o pôžičku do istej výšky požiadať v niektorej nebankovej spoločnosti. Dokonca i tie väčšie ako je Cetelem. Home Credit, Quatro alebo Triangel sú ochotné i napriek zápisu v registri s klientami vyjednávať a poskytnúť im produkt presne na mieru. Nemôžete však očakávať, že vám spoločnosť poskytne pôžičku do maximálne výšky a za štandardných podmienok.

Na strane druhej tu sú spoločnosti, ktoré sa prakticky zameriavajú na klientov tohto typu. Získať však môžete len pôžičky do obmedzenej výšky a taktiež s pomerne krátkou lehotou splatnosti. Medzi najznámejších poskytovateľov týchto pôžičiek patrí napríklad spoločnosť Pohotovosť, ktorá poskytuje novým klientom pôžičku až do výšky 1 000 EUR s lehotou splatnosti až 12 mesiacov, ďalej spoločnosť Ferratum poskytujúca úvery bez registra vo forme krátkodobej pôžičky vo výške maximálne 350 Eur s lehotou splatnosti až 30 dní, či prípadne spoločnosť Pôžičkomat, ktorá rovnako ako Ferratum poskytuje tzv. expresné online úvery bez registra až do výšky 700 EUR s lehotou splatnosti až 31 dní. Je potrebné si však uvedomiť, že všetky tri spomínané subjekty poskytujú úvery bez registra za pomerne nevýhodných podmienok, čo v praxi znamená pre klienta predovšetkým vyššie úroky, vyššiu RPMN a taktiež pomerne vysoké penále za omeškanie splátok. Preto si rozhodne pred požiadaním o tento úver z ktorejkoľvek spoločnosti dôkladne preštudujte zmluvné podmienky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *