Pôžičky pre študentov bez ručenia

OpenClipartVectors / Pixabay

Pôžička pre študentov predstavuje unikátny úverový produkt určený výhradne len pre študentov vysokých, prípadne stredných škôl. V súčasnosti pôžičky pre študentov neposkytujú len banky, ale i nebankové subjekty a hlavne štát prostredníctvom svojej agentúry pre rozvoj vzdelávania.

Pôžičky pre študentov žiadajte najskôr od štátu

V prípade, ak si chcete požičať ako študent výhodne a bez toho, aby ste museli splácať pôžičku počas obdobia štúdia, môžete podať žiadosť o pôžičku na Fond pre podporu vzdelávania (FNPV), ktorý poskytuje pôžičky pre študentov do výšky 2 500 EUR v prípade, že ste študentom I. alebo II. stupňa VŠ, respektíve do výšky 5 000 EUR, ak ste študentom III. stupňa VŠ. Úver od FNPV je dostupný študentom denného a externého štúdia, ktorý majú zápis do ročníka v danom akademickom roku, pre ktorý je pôžička poskytovaná. Požiadať totiž o úver môžete len výhradne na začiatku akademického roka, pričom žiadosti o úver sú prijímaný len po určitú dobu.

Pôžičky pre študentov od FNPV sú na trhu vôbec najvýhodnejšie, keďže úroková sadzba na túto pôžičku nepresahuje hranicu 3% ročne a to i napriek tomu, že študent môže splácať istinu úveru až po skončení štúdia. Lehota splatnosti je najviac 10 rokov.

Pôžičky pre študentov od banky

Pôžičky pre študentov od bánk je možné získať ešte vo vyššej maximálne čiastke ako v prípade úverov od FNPV. Banky rovnako ako štát poskytujú tieto úvery študentom bez toho, aby museli mať akýkoľvek príjem, pričom úplne postačuje, ak je ručiteľom pôžičky jeden z rodičov, prípadne niektoré banky ponúkajú klientom možnosť využiť zábezpeku pôžičky vo forme tzv. blankozmenky.

Slovenská sporiteľňa poskytuje pôžičky pre študentov vo forme bezúčelového spotrebného úveru, ktorý je dostupný vo výške 1 000 až 8 500 EUR s úrokovou sadzbou 8,50 % ročne. Lehota splatnosti je 1 až 8 rokov. Banka si neúčtuje žiadne poplatky za poskytnutie úveru, ani za jeho predčasné splatenia a dokonca ani za využitie mimoriadnych splátok. K pôžičke je nutné predložiť občiansky preukaz + ešte jeden identifikačný doklad a potvrdenie o návšteve školy, doma alebo v zahraničí a mať ručiteľa, ktorý má trvalý príjem.

Tipy na pôžičku:  Pôžičky do 2 hodín na čokoľvek

ČSOB neposkytuje klasický spotrebný úver pre študentov a jedinou možnosťou je tak využiť povolené prečerpanie k študentskému účtu, pričom k tomuto účtu môžete vďaka ručiteľovi s príjmom získať bezúročné povolené prečerpanie až do výšky 100 EUR.

Tatra banka ponúka mimo svojho študentského účtu i pôžičku pre študentov a to vo forme povoleného prečerpanie, ku ktorému je nutné ako doklad potvrdenie o návšteve školy. Banka klasické úvery pre študentov ostatne neposkytuje.

UniCredit Bank ponúka spotrebný úver pre vysokoškolákov vo forme bezúčelovej pôžičky a to výške 650 až 10 000 EUR. K žiadosti o úver je mimo potrebných dokladov nutné, aby jeden z rodičov pôžičku ručili, pričom až do výšky 2 000 EUR nie je nutné, aby rodič dokladov svoj mesačný príjem. Pôžičky pre študentov od UniCredit Bank sú určené výhradne pre študentov, ktorí navštevujú akreditované štúdium VŠ na Slovensku. Lehota splatnosti 5 rokov s možnosťou odkladu splátky istiny až o 5 rokov, čiže úver je možné splácať až po dobu 10 rokov, keď prvých 5 rokov budete splácať výhradne len úroky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *