Kde môžete žiadať spotrebný úver na auto?

car_value / Pixabay

Spotrebný úver na auto patrí medzi špecifický úverový produkt, ktorý dostanete vo vybraných bankových a nebankových subjektoch. V poslednom období v prevažnej miere banky poskytujú túto pôžičku vo forme klasického bezúčelového spotrebného úveru, čím opadá množstvo papierovačiek spojených s vybavovaním a kúpou nového alebo ojazdeného auta.

Spotrebný úver na auto z banky

Pokiaľ hľadáte najvýhodnejší spôsob na financovanie nového alebo ojazdeného auta, obráťte sa na niektorú banku, ktorá poskytuje i spotrebný úver na auto. Tých je v súčasnosti na našom trhu už nie je tak veľa, avšak na kúpu auta môže použiť i tzv. bezúčelový spotrebný úver, ktorý je dostupný v prakticky v ktorejkoľvek banke.

Napríklad Slovenská sporiteľňa poskytuje spotrebný úver na auto až do výšky 30 000 EUR a to vo forme bezúčelovej pôžičky, čo znamená, že nemusíte banke nijak dokladovať využitie finančných prostriedkov z pôžičky. Úver je dostupný i bez ručenia a ak máte v SLSP účet, banka vám môže úver poskytnúť i bez predloženia dokladu o stálom príjme.

Ďalšou bankou, ktorá poskytuje pôžičku na auto je Tatra banka a to prostredníctvom svojho bezúčelového úveru TB Classic, ktorý môžete získať už do 24 hodín od podania žiadosti. Maximálna výška pôžičky je viac ako zaujímavá a to konkrétne až 25 000 EUR, zatiaľ čo doba splácania je až 108 mesiacov.

Tipy na pôžičku:  Dostupné a výhodné úvery na podnikanie

V prípade, že nemáte možnosť dokladovať svoj stály príjem, môžete využiť služby Poštovej banky, ktorá poskytuje úvery až do výšky 30 000 EUR bez nutnosti predloženia dokladu o stálom príjme a to s lehotou splatnosti až 8 rokov. Táto ponuka však platí len pre klientov banky, neklienti môžu úver získať v rovnakej výške a za rovnakých podmienok, avšak k žiadosti musia dokladovať i svoj stály mesačný príjem.

Spotrebný úver na auto z nebankových spoločností

Okrem bánk poskytujú spotrebný úver na auto aj vybrané nebankové spoločnosti a to konkrétne Quatro Car a Cetelem. Prvá menovaná za spolupráce s približne 450 autobazármi umožňuje zákazníkom kúpiť auto priamo na predajni vybraného autobazáru, pričom nákup sprostredkuje vo forme pôžičky práve Quatro Car a to v expresnej lehote. Táto spoločnosť však poskytuje spotrebný úver na auto i vo forme online úver a to až do výšky 5 000 EUR.

Spotrebný úver na ojazdené auto môžete žiadať napríklad v spoločnosti Cetelem, ktorá je z nebankových spoločností ku klientom pravdepodobne najštedrejšia. Požičať si totiž môžete i online a to až celkovo 34 000 EUR s možnosťou splácania až po dobu 84 mesiacov. Spoločnosť Cetelem nepožaduje žiadnu akontáciu a úver môžete splatiť predčasne bez poplatku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *