Kto poskytuje úvery pre nezamestnaných?

martaposemuckel / Pixabay

Úvery pre nezamestnaných predstavujú typ pôžičky, ktorý je dostupný pre nezamestnaných alebo lepšie s nízkym mesačným príjmom. Úvery pre nezamestnaných teda môžeme chápať i ako pôžičky, ktoré sú dostupné i pre rizikovejšiu skupinu klientov. Kto však vlastne tento typ pôžičky poskytuje a za akých podmienok.

Úvery pre nezamestnaných v banke?

Banky sú všeobecne známe svojimi prísnymi postupmi a kritériami na poskytnutie akejkoľvek pôžičky. V súčasnosti však niektoré bankové subjekty poskytujú i tzv. pôžičky bez dokladovania príjmu, ktoré je možné zaradiť i medzi úvery pre nezamestnaných. Takéto úvery sú totiž poskytované bez toho, aby klient banke deklaroval či je zamestnaný alebo nie. To znamená, že i ten klient, ktorý nie je zamestnaný, avšak má nejaký stály mesačný príjem, má možnosť požiadať o takúto pôžičku.

Úvery pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu sú v súčasnosti dostupné napríklad v Poštovej banke a v Slovenskej sporiteľni. V prípade Poštovej banky môžete takto požiadať o pôžičku vo výšky až 30 000 EUR s lehotou splatnosti až 8 rokov, pričom k žiadosti vám ako doklad postačí len občiansky preukaz. Úvery pre nezamestnaných od Poštovej banky získate tak, že navštívite jej najbližšiu pobočku, kde následne môžete podať žiadosť. V prípade Slovenskej sporiteľni je to však ešte jednoduchšie, rýchlejšie a hlavne pohodlnejšie. Slovenská sporiteľňa dnes ako jedna z mála poskytuje i online úvery a v prípade pôžičky bez dokladovania príjmu je vôbec jedinou svojho druhu na našom trhu. Úvery pre nezamestnaných od SLSP vo forme online pôžičky získate i v prípade, že nie ste klientom tejto banky a to jednoducho tak, že po vyplnení online žiadosti na stránke banky absolvujete autorizačný proces, ktorý zahŕňa overenie vašej totožnosti prostredníctvom web kamery. Tento krok však nie je zadarmo a SLSP si zaňho účtuje poplatok 1 cent, ktorý je nutné odoslať na účet banky.

Tipy na pôžičku:  Kde získate pôžičky aj pre nezamestnaných?

Úvery pre nezamestnaných aj bez overenia registra

Ešte zhovievavejšie ako banky sú ku klientom niektoré nebankové subjekty. Tie poskytujú i tzv. rizikové typy pôžičiek vo forme krátkodobých úverov. Úvery pre nezamestnaných sú v takýchto prípadoch poskytované teda vo forme fínskej pôžičky, respektíve mini úverov, ktoré sú známe mimo pomerne skromnej maximálnej výšky pôžičky i relatívne krátkou lehotou splatnosti. Mimo nej sú však takéto rizikové typy pôžičiek známe i pomerne vysokou úrokovou sadzbou a vysokou RPMN. Úvery pre nezamestnaných sú v takejto forme dostupné napríklad u nebankových subjektov ako je Pôžičkomat alebo Ferratum bank. Spoločnosť Pôžičkomat poskytuje úvery pre nezamestnaných až do výšky 500 EUR s lehotou splatnosti až 31 dní, zatiaľ čo v prípade Ferratum bank môžete ako nový klient využiť online úver pre nezamestnaných až do výšky 350 EUR s lehotou splatnosti až 30 dní alebo až do výšky 700 EUR v prípade, že ste si už v minulosti u tejto spoločnosti požičali.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *